Pre farmaceutov: bioetická konferencia o hormonálnej antikoncepcii

   V Košiciach sa uskutoční 4. ročník bioetickej konferencie Aj lekárnik má dušu. Je určená pre farmaceutov, laborantov a študentov farmácie. Konferenciu organizuje Úrad pre apoštolát ochrany života v košickej arcidiecéze.
   Keďže v roku 2020 si pripomíname 60. výročie uvedenia antikoncepčnej tabletky na trh (1960), konferencia sa sústredí na fenomén hormonálnej antikoncepcie. Ide o všeobecne rozšírený artikel v lekárňach napriek tomu, že svojou podstatou nie je liekom. Ba práve naopak, je určený na elimináciu ženskej plodnosti. A tá je znakom ženského zdravia, nie choroby.

   Na konferencii vystúpia traja prednášajúci:
– Farmaceut a farmakológ PharmDr. Jozef Laurinec, PhD priblíži výsledky najnovších klinických štúdií o účinkoch hormonálnej antikoncepcie.
– MUDr. Ivan Wallenfels ponúkne pohľad gynekológa, ktorý je presvedčený pri liečbe žien jestvuje vždy lepšie riešenie ako je užívanie hormonálnej antikoncepcie.
– PharmDr. Jana Záhoráková je majiteľka lekárne, ktorá sa rozhodla vylúčiť zo sortimentu – okrem iného – hormonálnu antikoncepciu. V osobnom svedectve predstaví cestu k transformácii svojej lekárne.

Konferencia sa uskutoční v priestoroch Teologickej fakulty KU, na Hlavnej ulici v Košiciach, v sobotu 7. novembra 2020 v čase od 09:00 do 15:30.

Záujemcovia sa môžu registrovať cez formulár TU.

Viac informácií na: edilekaren@gmail.com

Plagát na stiahnutie TU.

konferencia pre farmaceutov Košice

Copyright © Apoštolát ochrany života v Košickej arcidiecéze 2020. | Dizajn: lifestarter creative. Všetky práva vyhradené.