Na pochode za život v Kežmarku

Na konci prázdnin rímskokatolícka farnosť Kežmarok pripravila verejný apel za život. Hlavným podnetom bola skutočnosť, že po rokoch odmlky sa v kežmarskej nemocnici znova začali vykonávať umelé potraty. Akcii predchádzala niekoľkotýždňová mobilizácia spoločenstva, napokon nechýbali ani aktivisti a pro-life sympatizanti z okolia mesta.

Podujatie sa konalo v piatok 20. augusta 2021. Program začal svätou omšou o 18:00 v bazilike minor. Hlavným celebrantom bol o. Dušan Škurla z Úradu pre apoštolát ochrany života v košickej arcidiecéze. V príhovore vyjadril radosť z toho, že v Kežmarku sa prebudila túžba zviditeľniť vec ochrany nenarodených detí a vysvetlil význam jednotlivých prvkov programu – sv. omša, pochod a modlitba.

Celý príhovor si môžete vypočuť v zázname:

Po skončení liturgie sa približne stovka účastníkov vydala na ružencový pochod k miestnej nemocnici. Potešila prítomnosť mestkých policajtov, ktorí ochotne vytvárali prechodové koridory cez cestu. 

Pochod sa zakončil zhromaždením v areáli nemocnice, pred pavilónom, kde sa nachádza gynekologické oddelenie. Tu účastníci pokračovali v modlitbe krížovej cesty nenarodených detí. Na záver sa prítomným prihovoril a požehnal miestny dekan, o. František Trstenský.                                      

Priamo na mieste sa spontánne zrodila iniciatíva v pravidelných modlitbových zhromaždeniach na rovnakom mieste každý piatok o 15:00.     

Leave A Comment

Copyright © Apoštolát ochrany života v Košickej arcidiecéze 2020. | Dizajn: lifestarter creative. Všetky práva vyhradené.