Druhá oáza pre bezdetných

   V spolupráci Úradu pre apoštolát ochrany života v košickej arcidiecéze a občianského združenia Plodar sa konala druhá víkendová oáza pre bezdetné páry. Bola určená pre všetkých, ktorí hľadajú nové podnety pre špecifické okolnosti svojho manželstva. Tiene i pasce bezdetného manželstva sú rôzne a ťažkosti neraz prerastajú do kríz. Hlavným mottom  víkendovky bolo slovo z Listu Rimanom: „Tým, čo milujú Boha, všetko slúži na dobré.“ (Rim 8, 28)

Počas víkendu sa účastníkom prihovorili viacerí hostia s rôznymi témami:

  •  Miriam Varšová – výživová poradkyňa s témou Láska a plodnosť idú (aj) cez žalúdok.
  •  Kamil a Soňa Vancákoví (Päť jazykov lásky),
  •  Jozef a Iveta Rjaškoví (Náš príbeh adopcie)

Veríme, že toto spoločné stretnutie obohatilo všetkých zúčastnených, že prinesie novú nádej a dobré ovocie.

Niektoré odkazy účastníkov :

* Veľmi nám to pomohlo, posunulo nás to ďalej ako manželov, ukázalo nám to nové pohľady na našu situáciu.
Veľmi sa nám páčili a pomohli nám všetky prednášky, sme vďační, že ste problém bezdetnosti v manželstve zobrali z duchovného a psychologického hľadiska.. a dokonca sa snažíme si vyberať aj zdravšie potraviny..takže všetky prednášky boli pre nás prínosom.
* Ďakujeme ešte raz vám všetkým, ktorí ste pripravovali víkendovú oázu pre bezdetných manželov, ako aj otcovi Dušanovi za duchovné vedenie, vysluhovanie sviatosti..sv. omše..bol to pre nás požehnaní čas…a určite vašu víkendovku odporučíme aj ďalším bezdetným manželom.

* Chcem sa Vám poďakovať za možnosť prednášať na Oáze v Bardejove. Pre mňa to bola úžasná akcia, ktorá mi obohatila môj súkromný život a ukázala
nové možnosti, ako sa uberať ďalej. Príbehy oboch rodín ma úplne
dostali, držím im palce, úžasní ľudia!

Copyright © Apoštolát ochrany života v Košickej arcidiecéze 2020. | Dizajn: lifestarter creative. Všetky práva vyhradené.