Mária Sabolová – hrdinská matka

V piatok 1. septembra 2017 v nočných hodinách nás predišla do neba manželka gréckokatolíckeho kňaza a matka troch detí Mária Sabolová. Zomrela vo veku 32. rokov.Blažený pokoj a večná jej pamiatka!

Mgr. Mária Sabolová sa narodila 3. októbra 1984 vo Vranove nad Topľou. Navštevovala Cirkevné gymnázium v Trebišove a potom absolvovala pedagogické štúdium v odbore Biológia – Geografia na Katolíckej univerzite v Ružomberku. V máji 2009 prijala sviatosť manželstva s Jánom Sabolom, a spolu s ním po jeho kňazskej vysviacke začala pôsobiť v mladej Gréckokatolíckej farnosti Zvolen, ktorej dodnes chýba materiálne zázemie. Začala súčasne pracovať ako pedagóg na Gymnáziu v Kremnici a tamojšej Špeciálnej základnej škole.

Spoločne so svojím manželom rozvíjali vo Zvolene duchovný život farnosti. V máji 2011 sa im narodilo prvé dieťa. O dva roky aj druhé. Mária Sabolová sa v tomto čase stretávala s ostatnými veriacimi matkami na modlitbách. V mestskom nájomnom byte znášala so svojou rodinou nepochopenie a sťažnosti susedov, ktorým prekážal dupot detí. V septembri 2015 nastúpila ako učiteľka na Špeciálnu základnú školu v Detve.

Foto: Rádio Lumen

   V marci minulého roku jej v treťom mesiaci tehotenstva diagnostikovali onkologické ochorenie. Ona sa rozhodla bojovať o život svojho dieťaťa. V septembri 2016 sa jej narodila zdravá dcérka. Mária Sabolová bojovala po pôrode so zákernou chorobu s nádejou ďalej.

V posledných dňoch sa však jej stav náhle zhoršil. Odišla do neba zaopatrená sviatosťami v Rooseveltovej nemocnici v Banskej Bystrici v piatok 1. septembra 2017 vo veku 32 rokov života a 8 rokov manželstva a služby pre farnosť. Ďakujeme zo srdca všetkým za lekársku, hmotnú a duchovnú starostlivosť.

Ďakujeme o. Jánovi Sabolovi za súhlas zo zverejnením článku.