Pozvánka: Letná púť milosrdenstva pre mladých

Jedným z vrcholov Mimoriadneho roka milosrdenstva bude stretnutie mládeže sveta s pápežom Františkom. Úrad pre apoštolát ochrany života v košickej arcidiecéze pozýva mladých prežiť 10 výnimočných dní na prelome júla a augusta 2016. Pocestujeme v trojuholníku Košice – Krakov – Medjugorie

29. júla 2016 (piatok) vyrazíme v skorých ranných hodinách do Krakova. Po registrácii sa pripojíme k vrcholiacemu programu Svetových dní mládeže s pápežom Františkom – katechézy, krížová cesta, sobotná vigília a záverečná sv. omša.Viac na www.svetovednimladeze.sk

V nedeľu (31. júla) popoludní sa vydáme z Poľska smerom na juh. Na ďalší deň dopoludnia (pondelok) si urobíme dlhšiu rekreačnú prestávku pri Jadranskom mori v Chorvátsku. Pondelok podvečer prídeme do neďalekého Medjugoria. Po ubytovaní v rodinnom penzióne sa presunieme do duchovného centra, kde sa večernou sv. omšou začne 27. festival mládeže, tzv. Mladifest. Päťdňový program ponúka kvalitné katechézy, zaujímavé svedectvá, skúsenosť spoločenstva. Vo voľnom čase budeme môcť navštíviť niektoré významnejšie miesta v okolí – Podbrdo, Križevac, Komunitu Cenacolo a iné.

Odchod z Medjugoria je plánovaný na sobotu ráno, 6. augusta. Znova strávime niekoľko hodín na Makarskej riviére a večer sa vydáme na dlhú cestu späť na Slovensko. Príjazd do Košíc je predpokladaný na nedeľu, 7. augusta okolo poludnia.

Cena pobytu je 220 eur. V nej je zahrnutá preprava klimatizovaným autobusom na trase Košice – Krakov – Medjugorie – Košice. V Krakove bude zabezpečené ubytovanie, strava, preprava po meste a balíček pútnika. V Medjugorii bude zabezpečené ubytovanie.

Záujemcovia sa môže registrovať cez e-mail: zazivotkosice@gmail.com

Do správy treba uviesť meno, priezvisko, bydlisko, telefón, e-mail.

Obratom Vám pošleme ďalšie inštrukcie.

Leave A Comment