Pro-life cyklisti navštívia viaceré mestá našej arcidiecézy

   Na Mariánskej hore v Levoči začala veľká cyklistická tour na podporu Národného pochodu za život. Spoločenstvo Život ako dar už po 18-krát organizuje cyklistickú akciu za záchranu nenarodených detí. Spája pritom radosť zo športu s modlitbovou službou. Po tom ako cyklisti v minulých ročníkoch navštívili na bicykloch rôzne zahraničné destinácie – napríklad, Brusel, Londýn, ale aj izraelský Betlehem, tento rok sa zamerali na prebrázdenie celého Slovenska. Chcú tak pozvať občanov Slovenska k spoločnému sláveniu radosti zo života na Národnom pochode za život, ktorý sa uskutoční 20. septembra 2015 v Bratislave.

   „Chceme sa stretnúť s miestnymi ľuďmi dobrej vôle, spoločne sa modliť, najmä na miestach, kde násilne zomierajú nevinné počaté deti a odovzdávať radostný odkaz o dôstojnosti človeka od počatia po prirodzenú smrť.“ – zdôvodnil svoju motiváciu organizátor Ján Hudáček. Najmladšími účastníkmi pelotónu sú dvaja 13-roční chlapci, najstaršia účastníčka má 67 rokov. K pelotónu sa môže pridať každý človek na ľubovoľnom mieste na ľubovoľný úsek. Viac informácií o aktuálnej situácii pelotónu, o možnosti zapojiť sa do bicyklovania a o možnostiach podpory akcie je pripravený poskytnúť jej organizátor Ján Hudáček na čísle 0911 241 703.

„Pozývam všetkých venovať aspoň jeden deň službe životu. A navyše človek urobí niečo aj pre svoje zdravie. Som presvedčený, že na Slovensku máme mnoho nevyužitých príležitostí na to, aby sme dosiahli stav, že bude prijaté každé počaté dieťa. Veď dieťa je znakom nádeje a radosti, čo viac potrebuje dnešný svet plný strachu a neistoty? Pozývam všetkých na Národný pochod za život osláviť túto radosť zo života, aby prenikla celú krajinu,” povedal o. Dušan Škurla, účastník pelotónu a jeden z organizátorov Národného pochodu za život.

   Cyklisti strávia na bicykloch 28 dní, navštívia 54 miest vo všetkých kútoch Slovenska, prejdú približne 2000 km. Akcia „Na bicykli za život“ vyvrcholí 31. júla 2015 v Bratislave.

Pozrite si súhrnu fotoreportáž z Cyklopúte 2015 a pridajte sa k nám!

Leave A Comment

Copyright © Apoštolát ochrany života v Košickej arcidiecéze 2020. | Dizajn: lifestarter creative. Všetky práva vyhradené.