V Pavlovciach nad Uhom pri hlavnej ceste inštalovali pro-life banner

Na jar 2022 sa v rámci projektu 9 mesiacov za život konala celoslovenská billboardová kampaň so štyrmi vizuálmi: “Buď chlapom, nie zbabelcom!”; “Nijakej žene nepodám prostriedok na vyhnanie plod.” Hippokrates; “Láska k vnúčaťu sa často prebudí jeho narodením.”; “Za 30 rokov mojej praxe žiadna žena neoľutovala, že nakoniec porodila dieťa.” Mária Demeterová.

Kampaň získala veľmi dobrý ohlas. Mnohí jednotlivci neformálne a tvorivo prevzali tieto heslá a zviditeľnili ich vo svojej obci či meste. Najnovšie sa tak stalo v Pavlovciach nad Uhom (okr. Michalovce). Banner sa nachádza v centre obce, bezprostredne pri frekventovanej ceste na hlavnom ťahu medzi Michalovcami a Veľkými Kapušanami.

Zľava: Martin Horňák, farský pro-life koordinátor; o. Marcel Jurč, farár v Pavlovciach n. U.

Okoloidúcim pripomína jedno z tajomstiev lásky. Dokáže sa prebudiť náhle a nečakane. Napr. pri pohľade na novonarodené vnúča. Preto je dôležité, aby sme dali šancu deťom. Majú schopnosť prekvapiť nás bez slov – už aj tým, že sa narodia a prijmeme ich do náručia.

Copyright © Apoštolát ochrany života v Košickej arcidiecéze 2020. | Dizajn: lifestarter creative. Všetky práva vyhradené.